легалізація документів та апостиль

Апостиль – це спеціальний штамп, який проставляється на офіційних документах. Апостиль засвідчує дійсність підпису, якість, у якій виступала особа, що підписала документ.

В цьому неважко розібратися. Хоч інколи до нас звертаються с проханням роз’яснити що ж таке Апостиль. Документи, які видано на території однієї держави, можуть бути використані на території іншої держави тільки після їх відповідного засвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами, які відміняють дану вимогу. Це і є штамп міжнародного зразка, який затверджено відповідно до Гаазької конвенції про скасування вимог легалізації іноземних офіційних документів. Гаазька конвенція підписана 5 жовтня 1961 року. В Україні вона вступила в силу 22 грудня 2003 року.

Зразок Апостиля

Апостиль повинен мати форму квадрата, довжина сторін якого дорівнює щонайменше 9 сантиметрам

APOSTILLE
(Convention de La Haye du 5 octobre 1961)


	1. Країна: ..................................... 

	  Цей офіційний документ 
	2. підписаний .................................. 
	3. у якості .................................... 
	4. містить проставлену печатку / штамп ......... 

	  Підтверджено
	5. у ........................................... 
	6. дата ........................................
	7. ким .........................................
	8. N ...........................................
	9. Печатка / штамп 


	10. Підпис .....................................
				

Зверніться до менеджера нашого бюро перекладів та він Вам докладно пояснить, щодо Апостиля, та у яких Міністерствах треба його ставити. А саме найкраще, довіриться нашим фахівцям відділу Апостилізації документів, та ми зробимо все, щоб Ваші документи були гідно прийняті в закордонних установах.

Право проставляння Апостилю в Україні мають:

 • Міністерство юстиції України, адреса м. Київ, провулок Рильський,10 - приймають документи, що видані установами РАГСу, судів та нотаріальній документі.
  [ www.minjust.gov.ua/0/11716 ]
 • Міністерство освіти України, адреса м. Київ, пр.Перемоги, 10, кабінет 121 - приймають документи, які видано у підвідомчих учбових закладах.
  [ www.mon.gov.ua/index.php/ua/ ]
 • Міністерство закордонних справ України, адреса м. Київ, вул. Велика Житомирська, 2 - приймають документи, які видано органами внутрішніх справ України та медичних довідках.
  [ www.mfa.gov.ua/mfa/ua/publication/content/1880.htm ]
 • Перелік країн, які приєдналися до Гаазької Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів, 1961 року (Апостиль)

Будь ласка, надсилайте ваші побажання за адрессою office@perekladburo.com.ua