Корисна інформація

Пуста – угорські степи

У перекладі з угорської слово «пуста» означає степ і походить від слов'янського «пустка». Колись ці краї справді були безлюдними, лише вітер шелестів у шовковій траві, неквапно ходили череди великої сірої худоби та отари овець «рацка», а у спекотні дні у повітрі бриніли міражі.

Цей рівнинний край, що межує з Україною та Румунією, має чимало природних цінностей - Хортобадьський національний парк, багатий водний світ «світлої» ріки Тиси та озера Тиси, а також приємний клімат та найбільшу кількість сонячних днів на рік. У тутешніх селах зберігаються рідкісні пам’ятки народної архітектури та живуть давні традиції. До того ж, самі угорці кажуть, що славетну угорську гостинність можна найкраще відчути саме у цих місцях.

Але тутешня земля завжди була та є надзвичайно багатою на цілющі термальні води. Чи не в кожному містечку є своя термальна купальня, сучасна, добре облаштована, з лікувальними програмами та водними розвагами. Курси краси доповнюються тут з використанням овечого та козячого молока. Що ж до здорового харчування, можна впевнено сказати, що у цих краях можна знайти більшість біопродуктів Угорщини - фруктів, овочів та навіть м'яса.

Дебрецен - друге після Будапешта за кількістю мешканців місто країни. Завдяки провідній ролі у реформатському русі в Угорщині воно одержало у XVI столітті назву «кальвіністського Рима». З часів Середньовіччя це було місто студентів, а потім воно стало однією з «столиць» революції і війни за незалежність Угорщини 1848-49 р. Дебрецен завжди був осередком культури у Східній Угорщині. У тому числі й купальної. Перша купальня була збудована тут у 1826 році у парку Надьердьо (у перекладі - Великий ліс). Там же у 1929 році знайшли термальну воду із температурою 63°С, яку у 1960 році визнали лікувальною.

Відтоді це одне з найпопулярніших курортних місць Угорщини. Класифікація термальної води: лужна хлоридна гідрокарбонатна вода з вмістом йоду, брому, хлориду натрію, кальцію, магнезії і метаборної кислоти. Показання: хронічні дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату, захворювання периферичної судинної системи (атеросклероз).

Курортний комплекс складається з критої купальні, пляжу з термальними і звичайними басейнами та критого «Середземноморського» аквапарку Aquaticum. Мабуть, термальна вода сприяє доброму самопочуттю тропічних рослин, які ростуть під куполом аквапарку - тож пальми, бамбуки, банани буяють пишною зеленню, створюючи враження справжніх джунглів. І у цих джунглях напрочуд вдало розмістилися гірки та інші водні розваги, а також комплекс саун, тайський масаж, ресторан та місця відпочинку.

Бюро перекладів «Переклад Бюро» Київ
(093) 981 6038

Будь ласка, надсилайте ваші побажання за адресою office@perekladburo.com.ua