Корисна інформація

Піктографія у сучасному світі - телефонна трубка, кавова чашка, виделка й ніж…

Піктографія - це перша форма спілкування за допомогою накреслених знаків - графем, однак це ще не писемність у повному розумінні слова, оскільки вона не передавала звуків мови. «Прочитати» (зрозуміти) значення піктограми можна й не знаючи мови тієї людини, яка намалювала піктограму. Піктографія з’явилася десь наприкінці кам’яної доби.

Знаком піктографічного письма є піктограма - малюнок чи серія малюнків, що не ілюструють розповідь, а самі є цією розповіддю, бо в них закладений певний зміст. Піктографічне письмо задовольняло потреби людей тільки на певному етапі існування суспільства, бо писати за допомогою малюнків було не дуже зручно. Для цього потрібен був певний «художній» хист. Крім того, таке письмо було трудомістким, забирало багато часу.

Але піктографія виявилася невмирущою формою спілкування. Піктограми й нині є зручним засобом взаєморозуміння між людьми, які розмовляють різними мовами. Піктографічні системи знаків широко використовуються в місцях, де перебувають люди з усього світу - на вокзалах, у портах, аеропортах. Так, зображення телефонної трубки інформує про те, що поряд є телефон, якщо кавова чашка - шукайте кав’ярню, якщо виделка й ніж - десь недалеко ресторан. Піктограми збереглися й у системі дорожніх знаків, вони широко використовуються в рекламах, на вивісках.

Минали віки, малюнки-значки дедалі більше спрощувалися в зображенні, часом вони
зовсім не нагадували предмета. Цього вимагали потреби суспільства, виникала необхідність передати на письмі складніший за змістом і більший за обсягом текст. На зміну малюнковому письму приходить ідеографічне (від грецьких idea - образ і grapho - пишу).

Цей вид письма передавав не лише назви предметів, а й абстрактні поняття, ідеї.

Бюро перекладів «Переклад Бюро» Київ
(093) 981-6038

Будь ласка, надсилайте ваші побажання за адресою office@perekladburo.com.ua